İSU bünyesinde yeni kurulan Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanlığı binası İzmit Solaklar’da hizmete girdi. Çalışmaların tek elden yürütebilmesi amacıyla yapılan İSU Solaklar Şantiyesi’nde Elektrik ve Mekanik Şube Müdürlüğü, Lojistik ve Ambar Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Bakım Onarım Şube Müdürlüğü bulunuyor.

İSU Genel Müdürlüğü Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanlığı lojistik merkezinde araç bakım onarım kiralama, sevk ve idare gibi araçlarla alakalı sorumluluğu, malzeme alım, depolama, dağıtım ve envanter tutma, elektrik ve mekanik pompa istasyonlarının temiz su ve atıksu terfilerin bakım onarım ve sürekli sorunsuz işletilmesi görevleri yürütülmektedir. 24 saat sürekli hizmet veren yapısıyla Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Daire Başkanlığı her zaman teyakkuz ve hareket halinde faaliyet göstermektedir.

Daire başkanlığında memur, sözleşmeli, işçi ve hizmet alımı toplam 149 personel hizmet veriyor. İSU Solaklar Şantiye binaları 9 bin 300 metrekare kapalı alan, 26 bin 450 metrekarede stok sahası ve araç park alanı olmak üzere toplam 35 bin 750 metrekare alan içerisinde kuruldu.

HARİTA